top of page

Objednáním na focení, automaticky potvrzujete přijetí těchto obchodních podmínek.

Jak se na focení objednat?

Objednat se můžete e-mailem, telefonicky, případně využijte kontaktní formulář v záložce "KONTAKT".  
V momentě odsouhlasení termínu oběma stranami, je objednání považováno za závazné. Tímto okamžikem také stvrzujete seznámení se s obchodními podmínkami a jejich přijetí.

Jak focení zrušit?
Pokud se nemůžete na focení z jakéhokoliv důvodu dostavit, je nutné mi toto telefonicky nebo e-mailem oznámit s dostatečným předstihem.
Pokud budete mít zájem, nabídnu Vám náhradní termín. Bohužel, zvlášť v případě novorozeneckých focení, je možné, že žádný vhodný volný termín již nebude k dispozici.

 

Kdy se na focení objednat?

Novorozenecká focení si rezervujte ideálně ještě v průběhu těhotenství. Konkrétní termín si pak domluvíme po narození miminka, během Vašeho pobytu v porodnici.  
Objednací lhůty na ostatní typy focení jsou obvykle zhruba 2 týdny před plánovaným termínem focení. Vždy záleží na Vašich požadavcích na konkrétní den a čas a mé momentální vytíženosti.
Termíny vánočních a jiných „minifocení“, jsou vyhlašovány s předstihem vždy na mých facebookových stránkách.

 

Kde a kdy bude focení probíhat?

Začátek všech novorozeneckých focení a focení starších miminek je v době od 9 do 12 hodin. Je to především z důvodu časové náročnosti těchto focení. Ateliérová focení batolat je možné individuálně posunout i na odpoledne.

Venkovní focení probíhají kvůli ideálnímu světlu především v podvečerních časech. S ohledem na věk dětí je ale samozřejmě možné focení naplánovat i dříve. 

Místo focení si vybereme společně. Záleží na Vašich představách o výsledných fotografiích, aktuálním počasí, denní době,… Mám své oblíbené lokality, ale ráda se nechám inspirovat Vámi.

Doba focení je závislá na typu focení a velikosti sjednaného balíčku. Tyto informace jsou uvedeny výše v části „CENÍK“.

Veškerá focení probíhají pouze v pracovních dnech. A to v Berouně a okolí.
Během víkendů a svátků se věnuji rodině a dětem.  

 

Kolik focení stojí?
Cena jednotlivých typů a balíčků focení, včetně podrobných informací, co je součástí těchto balíčků, je uvedena zde na stránce v části „CENÍK“ .
Cena za vybraný balíček je splatná nejpozději v den focení. Cena za fotografie vybrané nad rámec tohoto balíčku, případně další Vámi objednané služby, je hrazena převodem na účet. Hotová zakázka Vám bude v tomto případě odeslána až po uhrazení doplatku.  

Je možné si zakoupit poukaz?
Ano, samozřejmě. Dárkové poukazy na základní balíčky focení, jsou okamžitě k dispozici tištěné na kvalitním pevném papíru. Poukaz si lze po předchozí domluvě vyzvednout osobně nebo si ho nechat zaslat na Vaši adresu.

 

Kdo fotografie vybírá?

Do jednoho týdne od našeho focení, Vám zašlu na Vaši e-mailovou adresu odkaz na galerii s náhledy, ze kterých si Vy sami vyberete fotografie, které se Vám líbí.
Tyto náhledy jsou fotografie, které neprošly žádnou úpravou a slouží pouze k Vašemu výběru, než je zpracuji do finální podoby. Bez mého souhlasu není možné tyto náhledy kdekoliv veřejně prezentovat a z tohoto důvodu jsou opatřeny vodoznakem.

Na výběr máte času, kolik budete potřebovat.

 

Pokud si klient nevybere fotografie ke zpracování během dvaceti čtyř kalendářních měsíců od zaslání náhledů a během posledních dvanácti kalendářních měsíců mne nekontaktoval s žádostí o dodatečné prodloužení zálohy souborů, jsem oprávněna po uplynutí této doby zdrojové soubory bez náhrady smazat a dále nezálohovat.    

Ve výjimečných případech je možné některé staré zdrojové soubory dohledat a obnovit. Cena této služby je uvedena dále.
 

Kdy své fotografie dostanu?

Hotové fotografie obdržíte do čtyř kalendářních týdnů od potvrzení a zaslání Vašeho výběru, nikoliv od termínu focení. Pokud by z výjimečných důvodů došlo k prodloužení této lhůty, například z důvodů nemoci, budete o této skutečnosti včas informováni.
Pokud hotové fotografie potřebujete ke konkrétnímu datu, plánujte dle toho již termín svého focení. Zakázky zpracovávám v pořadí, v jakém mi výběry od klientů přijdou.
V případě, že mi svůj výběr zašlete více než 30 dní ode dne, kdy jsem vám odkaz na galerii zaslala, předpokládám, že na výsledné fotografie nespěcháte a vyhrazuji si právo, že dodací lhůta bude prodloužena na šest týdnů. 

V době vánočních svátků čerpám každý rok dva týdny dovolené. Proto se pro zakázky, s výběrem odeslaným po 18. listopadu, lhůta pro zpracování fotografií automaticky vždy o tyto dva týdny prodlužuje.
Po dokončení zakázky je galerie s náhledy smazána.

 

Jak své fotografie dostanu?

Upravené fotografie zasílám v digitální podobě přes úschovnu v poměru 3:2 ve formátu JPG v plném možném rozlišení, vhodném i pro velkoformátový tisk. Všechny tyto fotografie obdržíte i ve formátu PNG ve zmenšené verzi vhodné pro web.
Neupravené fotografie za žádných okolností neposkytuji!

 

Jak budou fotografie upravené?

Na Vámi zvolených fotografiích provedu úpravy barev, kontrastu, jasu, ořezu. Dále retušuji modřiny, škrábance, pupínky na obličeji. V případně newborn focení i větší plochy olupující se kůže, poporodní poranění, boule na hlavičce.
Součástí základních úprav není odstraňování nalepovacích tetování u dětí, úprava špatně nalakovaných nehtů, odstraňování potisků a log na oblečení,... Tyto věci můžete vyřešit v klidu doma, než na focení přijdete.

Součástí retuše nejsou ani úpravy proporcí, špatně padnoucího oblečení, nevhodného vykukujícího spodního prádla, neupravených a rozlétaných vlasů, odstraňování vrásek. Základní drobné retuše prováním automaticky, případně po konzultaci s klienty dle jejich přání a to pouze v případě, že je jejich provedení reálné.

V případě, že výslovně vyžadujete větší grafické zásahy do fotografií, jsem ochotna tyto provádět pouze v případě, že budou technicky proveditelné tak, aby výsledná fotografie působila reálně a stále odpovídala mému fotografickému stylu.

Za tyto úpravy navíc bude účtován příplatek ve výši 300,- Kč za jednu výslednou fotografii. O tomto případném doplatku budete předem informování a bude vyžadován Váš souhlas.

Prosím, než se ke mně objednáte na focení, projděte si galerii s hotovými fotografiemi. Stejně jako každý fotograf, mám svůj pohled na svět, styl focení i úpravy fotografií a ve stejném duchu budou případně i Vaše fotografie. Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci fotografií.

Jak nakládám s Vašimi fotografiemi?

Veškeré neupravené soubory – fotografie ve formátu RAW archivuji po dobu dvou týdnů od odevzdání hotové zakázky. Poté jsou veškerá data odstraněna v souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob (GDPR). Pokud máte k dodané zakázce výhrady nebo byste naopak chtěli ještě přiobjednat další fotografie, je nutné mne o tom informovat ještě před uplynutím této lhůty.
Hotové odevzdané zakázky archivuji po dobu dvou let od odevzdání. Pokud v této lhůtě o své fotografie přijdete (zničení počítače, ztráta USB disku,…), fotografie Vám ráda znovu nahraji na úschovnu a odešlu.

 

Zveřejním Vaše fotografie?

Veškeré fotografie na sociálních sítích, webových stránkách, případně propagačních materiálech jsou zveřejněny pouze s Vaším souhlasem.  Bez tohoto souhlasu nedojde ke zveřejnění žádné z Vašich fotografií.
Pokud si souhlas se zveřejněním v budoucnu rozmyslíte, máte právo ho kdykoliv odvolat, a to písemně nebo e-mailem uvedeným v záložce „KONTAKT“ a Vaše fotografie budou smazány.

Jak je to s autorskými právy?

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.
 

 

Pokud máte zájem o jiné než základní nabízené balíčky focení, expresní zpracování Vaší zakázky, focení mimo Beroun a okolí, obnovení starých souborů,... najdete odpovědi na své otázky zde: 

OBCHODNÍ PODMÍNKY

platné od 1. ledna 2021

bottom of page